Indoor cycling

Trening kolarski odbywa się na najbardziej zaawansowanych rowerach do treningu stacjonarnego. Nagradzany w branżowych plebiscytach rower do indoor cyclingu IC7 to elegancka konstrukcja z dwustopniowym układem przeniesienia napędu i funkcjami cyfrowymi. Posiada niezwykle dokładny miernik mocy bezpośredniej WattRate, system kontroli intensywności Coach By Color dla użytkownika i instruktora oraz 300-stopniowy układ oporowy.

 

O profesjonalizmie tego modelu świadczą innowacyjne rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań jest zastosowanie w rowerze 2 pasków - wielorowkowego i klinowego. Dzięki temu, że stosunek przełożenia w napędzie wynosi 1:11, zapewnia to efektywne przeniesienie siły, a także optymalną bezwładność koła zamachowego. W efekcie wpływa to na większy komfort i przyjemne uczucie z jazdy. Dodatkową zaletą jest zintegrowany generator prądu z litowo-polimerowym akumulatorem. Zasila on energią zarówno licznik Coach By Color®,  jak i wszystkie elektroniczne komponenty w rowerze.

Model ten posiada bardzo dokładną regulację ustawień. Dzięki hydraulicznemu systemowi możliwa jest bezstopniowa regulacja kierownicy i siodełka, która zapewnia szybkie i dokładne ustawienie odpowiedniej pozycji dla każdego użytkownika. Dodatkowym udogodnieniem jest odpowiedni współczynnik Q, czyli odległość między stopami osoby siedzącej na rowerze i pedałującej. Dzięki temu, że w tym modelu współczynnik ten wynosi 155mm, jazda na rowerze stacjonarnym bardziej przypomina jazdę na tradycyjnym rowerze. Ponadto 2-stronne pedały pozwalają na jazdę zarówno w zwykłym obuwiu sportowym, jak i w butach z zaczepami SPD. To najczęściej stosowany system zapięć do pedałów, który zapewnia poczucie lepszego połączenia z rowerem.

 

WattRate®

superprecyzyjny pomiar mocy. Jego dokładność wynosi +/- 1%. Czujnik systemu znajduje się w połowie układu i do zmierzenia torsji (siły skręcania) osi używa fotokomórek. Nie wymaga rekalibracji i jest odporny na działanie czynników zewnętrznych.

 

Coach By Color® 

oferuje pięć kolorowych stref treningowych:

białą <55 %

niebieską 56 % - 75%

zieloną 76 % - 90 %

żółtą 91 % - 105 %

czerwoną >106 %

 

Strefy te można powiązać ze wskazaniem WattRate (moc) i funkcjonalną mocą progową (Functional Threshold Power, FTP) lub tętnem i procentem tętna maksymalnego (HRM). FTP oznacza obciążenie, powyżej którego dana osoba nie jest w stanie ćwiczyć przez dłuższy czas. Podobnie jak w przypadku HRM, kiedy znamy już indywidualne FTP, przypisujemy użytkownikom pięć kolorowych stref, dzięki którym możemy precyzyjnie kierować treningiem pod kątem optymalnych rezultatów. Na przednim monitorze LED oraz na komputerze WattRate® z ekranem TFT, w który wyposażone są niektóre rowery ICG, pokazywane są w sposób przejrzysty kolorowe strefy.